Magazyny w Krakowie ciągle cieszą się dużym zainteresowaniem

nowoczesna hala w krakowie od wewnątrz

Firmy handlowe i produkcyjne, oprócz biur, przedstawicieli handlowych i własnej floty samochodowej, potrzebują też magazynów na oferowany przez siebie towar. Dzięki temu zapotrzebowaniu, tego typu nieruchomości cieszą się w każdym mieście dużym powodzeniem. Nie inaczej jest w Krakowie. Magazyny do wynajęcia w Krakowie dostępne są praktycznie w każdej dzielnicy. Są wśród nich zarówno magazyny małe, odpowiednie dla firm oferujących niewielkie ilości, drobnego towaru, jak i magazyny będące wielkimi halami, idealnymi na duże hurtownie.

Oba rodzaje cieszą się dużą popularnością, gdyż firm korzystających z tego typu nieruchomości wciąż przybywa. Warto więc przeanalizować jak rozwija się rynek magazynów w Krakowie. Jak napisano wcześniej, zainteresowanie tego typu obiektami jest naprawdę duże. A jeśli są chętni, to deweloperzy robią wszystko by im takie budynki zapewnić. W związku z tym wciąż powstają nowe magazyny do wynajęcia we wszystkich dzielnicach Krakowa, ale dzieje się to szczególnie w dzielnicach przemysłowych, w miejscach gdzie zlokalizowane są duże firmy. Często na obrzeżach miasta powstają całe strefy ekonomiczne, w których znajdują się setki różnorodnych firm. Część z nich na pewno potrzebuje powierzchni magazynowej. Nowe magazyny praktycznie od razu zdobywają nabywców.

Dlaczego wynajem magazynów cieszy się w Krakowie taką popularnością?

Wynajem magazynów to dla ich właścicieli bardzo dobry biznes. Kwoty za wynajem często przekraczają tysiące złotych. Nic więc dziwnego, że każdy kto ma taką możliwość, buduje magazyn i go wynajmuje. Krakowski rynek magazynów jest bardzo chłonny. Ma na to bez wątpienia wpływ obecność Polski w strukturach Unii Europejskiej. Dzięki temu nasz rynek stał się otwarty dla zagranicznych inwestorów. Wielu z nich otwiera swe placówki właśnie w Krakowie. Ze względów logistycznych potrzebują tu mieć swoje magazyny. Takie firmy są przykładem idealnych najemców. Zazwyczaj posiadają odpowiedni kapitał pozwalający im wynająć najlepsze, a co za tym idzie najdroższe obiekty. Często szukają magazynów, które dodatkowo posiadają zaplecze. Czyli są w nich pokoje socjalne, sanitariaty, czyli to wszystko co potrzebne jest pracownikom do wygodnej, właściwej pracy. W związku z takim zapotrzebowaniem na magazyny, każdy kto dysponuje odpowiednim kapitałem, buduje halę, która zaspokoi potrzeby najemców. Rynek magazynów w Krakowie wciąż się rozwija i nic nie wskazuje na to, aby miało to się zmienić w najbliższym czasie. Chyba że zagraniczni inwestorzy z jakiś powodów opuszczą nasz kraj.